Zdravstveni delavci se pri svojem delu srečujejo z ljudmi, ki se soočajo z motnjo v njihovem zdravju in dobrem počutju. Sprememba v zdravstvenem stanju človeka lahko močno vpliva na samopodobo in samozavest človeka. Posega v telesno, čustveno in socialno dimenzijo njegovega življenja. Učinki so odvisni od vrste bolezni, oviranosti, trajanja, simptomov in človekovega doživljanja bolezni.
Coaching je proces osebnega in profesionalnega razvoja, pri katerem coach posamezniku ali skupini pomaga doseči cilje, premagati izzive in uresničiti njihov potencial.
Pomen coachinga v zdravstveni oskrbi je v procesu, v katerem član zdravstvenega osebja deluje kot podporni partner pacientu. Pomaga mu določiti cilje, motivacijo in potrebne korake za izboljšanje zdravja. Pričakovane koristi so izboljšano sodelovanje pri zdravljenju, večja odgovornost pacienta za lastno zdravje, zmanjšanje stresa pri pacientu in osebju. Na seminarju bomo spoznali elemente coachinga s katerimi smo lahko v podporo pacientu pri potrebnih spremembah.
Irena Ceglar je doktorica sociologije, specialistka socialnega dela in diplomirana delovna terapevtka z več kot 20 leti izkušenj v socialnem varstvu, predvsem v vodenju. Bila je direktorica dveh javnih socialnovarstvenih zavodov. Je članica Socialne zbornice Slovenije, sodeluje v izpitnih komisijah, izdeluje strokovna mnenja, svetuje pri socialnovarstvenih programih ter je zunanja presojevalka za ISO standarde. Je predavateljica in ocenjevalka projektov EU ter mednarodno certificirana trenerka nevrolingvističnega programiranja in coachinja z akreditacijo ACC pri International Coaching Federation.